«
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji
  3. Xiaomi, Kapsamlı AIoT Ürünleri ile Modern Yaşamı Yeniden Tanımlıyor

Xiaomi, Kapsamlı AIoT Ürünleri ile Modern Yaşamı Yeniden Tanımlıyor

xiaomi-kapsamli-aiot-urunleri-ile-modern-yasami-yeniden-tanimliyor.jpg

Xiaomi, ilk ıslak kuru robot süpürgesi, yeni TV, akıllı bileklik ve tablet ürünleri yaşamın her alanında heyecanı bir üst düzeye taşıyor. 

 

Xiaomi, günlük yaşamı iyileştirmeye yönelik Xiaomi Robot Vacuum X10+, Xiaomi Truclean W10 Wet Dry Vacuum Serisi, Xiaomi TV Q2 Serisi, Xiaomi Smart Band 7 Pro ve Redmi Pad dahil olmak üzere bir dizi yeni AIoT ürünün uluslararası lansmanını gerçekleştirdi.  
 

Son derece otomatik, olağanüstü temizlik: Xiaomi Robot Vacuum X10+ Xiaomi'nin robot süpürge serisinin en son üyesi Xiaomi Robot Vacuum X10+, temizlik yapmayı önemli ölçüde kolaylaştırıyor. Akıllı istasyona sahip cihaz, biriken çöpleri kutuya boşaltabiliyor, paspas pedlerini temizleyebiliyor, su tankını yeniden doldurabiliyor, paspas bezini nemli tutabiliyor ve makinenin kullanılmadığı zamanlarda nemlenmeyi ve kokuyu önlemek için kendi kendine kurutma işlemi gerçekleştirebiliyor. Bu gerçek otomasyon, her eve kusursuz bir temizlik deneyimi getiriyor. 

 

Bu çok yönlü temizlik cihazı, aynı zamanda her türlü zemin türünü temizleyebiliyor. 4.000Pa emiş gücüyle tüm toz parçacıklarını toplarken ultrasonik sensör halı algıladığında paspas kendini otomatik olarak yukarı kaldırabiliyor.1 Çift dönüşlü paspas pedleri, inatçı zemin lekelerini çıkarmak için basınçlı paspas yapabilme yeteneğine sahip. Bu çok yönlü temizlik arkadaşı, tek seferde tüm ev temizliğini yerine getirerek teknoloji meraklısı tüketicilerin yoğun bir iş gününden sonra zaman alan ve tekrarlayan ev işlerinden kurtulmalarına olanak tanıyor. 

 

Patentli S-Cross AITM sistemiyle desteklenen Xiaomi Robot Vacuum X10+, paspasın temizlik yolunun üzerinde yer alan tüm nesnelerden kaçınmasını sağlıyor. Cihaz, hedef tespiti için çift hatlı lazer ve RGB kamera ile birlikte geliyor. Xiaomi Robot Vacuum X10+, LDS destekli navigasyon sayesinde evin büyüklüğü ve konfigürasyonu ne şekilde olursa olsun verimli bir temizlik rotası planlayabiliyor. Siber güvenlik ve gizlilik koruma standartları kapsamında TÜV Rheinland sertifikasına sahip cihaz üst düzey gizlilik sunuyor.   

 

Tek seferde gerçek temizlik: Xiaomi Truclean W10 Wet Dry Vacuum Serisi Xiaomi'nin ilk ıslak kuru elektrikli süpürge serisi olan Xiaomi Truclean W10 Wet Dry Vacuum Serisi, her eve kusursuz bir temizlik deneyimi yaşatmak için özel olarak tasarlandı. Xiaomi Truclean W10 Ultra Wet Dry Vacuum ve Xiaomi Truclean W10 Pro Wet Dry Vacuum olmak üzere el tipi iki farklı modele sahip olan seri, üstün süpürme, paspaslama ve ovma özellikleriyle öne çıkıyor. Akıllı kir algılama sistemiyle desteklenen yerleşik uyarlanabilirlik özelliği, cihazın tanımlanan toz miktarına göre temizleme gücünü otomatik olarak ayarlayabilmesine olanak tanıyor. Evcil hayvanlardan dökülen tüyleri ya da evcil hayvanların bıraktığı bir sıvı birikintisinin tek bir tıklamayla temizlenmesini sağlıyor.  

 

Her evin farklı olduğunu ve temizlik söz konusu olduğunda benzersiz tercihlerin olduğunun farkında olan Xiaomi, bu nedenle tüketicilerin ihtiyaçlarına uygun olarak seri kapsamında iki farklı model sunuyor. Diğer yandan Xiaomi Truclean W10 Ultra Wet Dry Vacuum, daha kapsamlı temizliğe olanak tanıyan 75°2 yüksek ısıda temizlik moduyla donatıldı. Ayrıca, hepsi bir arada akıllı istasyonuyla kendi kendini temizleyebiliyor, su doldurabiliyor ve otomatik olarak kuruyabiliyor.  

 

Xiaomi Truclean W10 Pro Wet Dry Vacuum, ulaşılması zor köşelere ve kenarlara sahip evler için ideal bir temizlik arkadaşı olarak öne çıkıyor. Cihaz, 90 derecelik ayarlanabilir kulpu sayesinde daha geniş alanları ve mobilyaların altını kolayca temizleyebiliyor. Özel olarak tasarlanan dolaşma yapmayan rulo şeklindeki fırçası ise temizliği daha da kolaylaştırıyor.  

 

Quantum teknolojisinin keyfini çıkarın: Xiaomi TV Q2 Serisi

Xiaomi'nin yeni TV Q2 Serisi, 3 farklı boyutla gelen en son Quantum Nokta Ekran teknolojisi ile izleyicilere olağanüstü görüntü kalitesi sunuyor. 4K Ultra HD çözünürlüğe sahip üst düzey TV serisi, üstün görsel kalitesi için hareketli sahneler sırasında canlı, gerçeğe yakın renkler ve yumuşak geçişlerle görsel deneyimi öne çıkarıyor.

 

Xiaomi TV Q2 Serisi, görsel ve işitsel açıdan muhteşem ikili Dolby VisionTM IQ ve Dolby Atmos®'un yanı sıra ortam ışığı sensörleri sayesinde çevresel parlaklığı akıllı bir şekilde algılayarak görüntüde karşılık gelen ayarlamaları yaparken aynı zamanda kusursuz bir ses performansı sunuyor. Görsel ve işitsel deneyime önem veren meraklılara sürükleyici bir sinema deneyimi yaşatıyor.  

 

Xiaomi TV serisinde bir ilk olan yerleşik Google TV sistemi, izleyicilere özel olarak seçilmiş içerikler ve sonsuz eğlence kaynakları sunuyor. Seri, aynı zamanda Google Assistant3 ile akıllı bir ev kontrol merkezi görevi görüyor ve hane halkının evin bazı bölümlerini sesli komutlarla kontrol etmelerine olanak tanıyor. Seri ayrıca, önceden yüklenmiş Xiaomi TV+ uygulamasıyla birlikte geliyor ve izleyicilere canlı yayınlardan gişe rekorları kıran yapımlara kadar çok kapsamlı içerik seçenekleri sunuyor. İhtiyaç duyduğunuz her şey tek bir ekranda.   

 

 

Tarzınıza tarz katın: Xiaomi Smart Band 7 Pro 

Yüksek çözünürlüklü 1.64” dikdörtgen AMOLED ekran ile donatılan Xiaomi Smart Band 7 Pro, geniş görüntüleme alanı ve otomatik parlaklık fonksiyonu ile estetik detaylarından ödün vermeden kullanıcıların ekran deneyimini çok daha rahat ve zevkli bir hale getiriyor.   

 

Cihaz, uyku takibinden spor aktivitelerini izlemeye kadar kullanıcıların özel takip ihtiyaçlarını karşılayan 110'un üzerinde spor modu sunuyor. Tüketiciler arasında oldukça popüler olan akıllı bileklikteki yeniliklerden biri daha hızlı konumlama ve daha doğru rota takibine olanak tanıyan dahili GNSS sistemi. Bu sistem, cihazı tüm spor meraklıları için ideal bir donanım haline getiriyor. 5ATM direncinde4 olan ve 12 güne kadar pil ömrüne sahip cihaz, her yerde ve her zaman arama yapmaya veya mesaj alıp göndermeye olanak tanıyor.  

 

Tasarım açısından 150'nin üzerinde uygulama içi saat yüzüne sahip olan cihazın 8 farklı kayış seçeneği5 ve iki farklı rengi bulunuyor. Bu çok yönlü akıllı bileklik, takım elbise gibi bir iş kıyafetini tamamlamak, gece bir partiye gitmek veya yürürken harika görünmek isteyen moda tutkunlarının gardırobunda "olmazsa olmaz" bir cihaz olarak öne çıkıyor.  

 

Hepsi bir arada eğlence: Redmi Pad 

Redmi Pad'in sürükleyici görsel-işitsel deneyiminin arkasında Dolby Atmos® ve 90Hz yenileme hızı ile donatılan dörtlü hoparlör kurulumu var. 10,61 inç ekrana ve düşük görsel gecikmeye sahip olan ve görüntüleme deneyimini geliştirmek için özel olarak tasarlanan cihaz, dünyada SGS düşük görsel yorgunluk sertifikasını alan ilk tablet olarak öne çıkıyor. Ayrıca TÜV Rheinland tarafından düşük ışık sertifikası ile akredite edilen Redmi Pad, kullanıcıların gözlerini korumalarına ve çok yoğun kullanımlarda dahi kendilerini rahat hissetmelerine olanak tanıyor. 8 MP 105° ultra geniş ön kamera ve FocusFrame teknolojisine6 sahip cihaz, kimsenin dışarıda kalmadığından emin olmak için grup video görüşmeleri için mükemmel bir şekilde kalibre edilmiş. 

 

Uzun ömürlü 8.000mAh pil ile güçlendirilen ve 18W hızlı şarjı destekleyen 22.5W kutu içi şarj cihazı ile donatılan Redmi Pad, uzun süren oyun seansları, film izleme ve hatta saatlerce süren fotoğraf çekimi için sonsuz eğlence sağlıyor. 

 

1Üretici tarafından gerçekleştirilen dahili testten alınan verilerdir. İstenildiğinde test raporunun tamamı sağlanabilir. 

 

2Yüksek sıcaklıkta temizleme modundayken merkezi ünitenin su deposu 75°C ve ortam ise oda sıcaklığındadır. Veriler Xiaomi'nin dahili laboratuvarlarından alınmıştır. Gerçek sonuçlar değişiklik gösterebilir. 

 

3Daha fazla bilgi için lütfen Google Assistant ürününün resmi web sitesine bakın. 

 

4 5 ATM su geçirmezlik derecesi ISO 22810:2010 standardına dayalıdır 

 

Kullanılabilirlik pazarlara göre değişebilir 

 

6FocusFrame, OTA güncellemesi aracılığıyla ve yalnızca belirli uygulamalarda kullanılabilir olacaktır.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

BiHaber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *