Sağlık

 • kemer-belediyesinden-saglik-hizmetleri.jpg

  Kemer Belediyesi'nden sağlık hizmetleri

  Kemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, Kemer’deki yaşlı ve hasta vatandaşların pansuman ve enjeksiyon işlemlerini evde bakım hizmetleri çerçevesinde yapmaya devam ediyor.

 • sosyal-psikoloji-insana-dair-tum-alanlarin-kavsak-noktasi.jpg

  Sosyal psikoloji, insana dair tüm alanların kavşak noktası

  Sosyal psikoloji alanının insanı ilgilendiren pek çok bilim dalını buluşturan bir kavşak olduğunu kaydeden uzmanlar, sosyal psikolojinin önemini vurguluyor.

 • obezite-cerrahisi-sadece-ameliyat-oncesi-ve-sonrasi-fotograflara-gore-degerlendirilmemeli.jpg

  Obezite cerrahisi sadece ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflara göre değerlendirilmemeli

  OBEZİTE CERRAHİSİ SADECE AMELİYAT ÖNCESİ VE SONRASI FOTOĞRAFLARA GÖRE DEĞERLENDİRİLMEMELİ!   Uzmanlar, obezite operasyonu geçiren kişilerin sadece fiziksel değişim odaklı olmaması gerektiğini, yaşam biçimlerini düzenleyerek yeni hayatlarına devam ederken mutlaka psikolojik destek almalarının önemini vurguluyor.

 • uyku-esnasinda-kilo-vermeyi-saglayan-12-etkili-yontem.jpg

  Uyku Esnasında Kilo Vermeyi Sağlayan 12 Etkili Yöntem

  UYKU ESNASINDA KİLO VERMEYİ SAĞLAYAN 12 ETKİLİ YÖNTEM Kilo vermek ve ideal kiloda kalmak sağlıklı bir yaşamın ilk basamağını oluşturuyor.

 • ofkenizi-lontrol-etmenin-10-etkili-yolu.jpg

  Öfkenizi lontrol etmenin 10 etkili yolu!

  ÖFKENİZİ KONTROL ETMENİN 10 ETKİLİ YOLU!   Gün içerisinde kaç kere kendinizi ‘sesinizi yükseltmiş, çenenizi ve yumruklarınızı sıkmış, kaşlarınızı çatmış buluyorsunuz? Ya da kalp atışlarınız hızlanmış, sinirden aşırı terlemiş, başına ağrı saplanmış ve fiziksel olarak titrerken! Pek çok kişi ‘sayısız kere’ diyor şüphesiz; zira son yıllarda hızla yaygınlaşan, modern çağın yaygın endişesi haline dönüşen öfke sorunu 7’den 70’e herkesi etkisine almış durumda! Ancak dikkat! Acıbadem Maslak Hastanesi’nden Klinik Psikolog Oğuzhan Gürdoğan atalarımızın “Keskin sirke, küpüne zarar” sözü misali; aşırı öfkenin kişinin ruhsal ve fiziksel sağlığının yanı sıra, sosyal ilişkilerini ve kariyerini de tehdit ettiğini belirterek “Öfke aslında tamamen normal ve genellikle sağlıklı bir duygudur.

 • menopoz-donemini-saglikli-gecirmenin-yollari.jpg

  Menopoz dönemini sağlıklı geçirmenin yolları

  Menopoz dönemini sağlıklı geçirmenin yolları   Menopoz kadınlarda kalp hastalıkları, kemik erimesi ve birçok sağlık sorununa yol açabilir.

 • yalnizligin-ilaci-dijital-detoks.jpg

  Yalnızlığın ilacı dijital detoks!

  Yalnızlığın ilacı dijital detoks! Yalnızlık, duygusallığın ve samimiyetin olmamasına gösterilen bir tepki mi? Psikolojik hastalıkların bazıları yalnızlarda daha fazla görülüyor Yalnızlığın ‘hoş olmayan öznel psikolojik durum’ olarak tanımlandığını dile getiren uzmanlar, literatürde de duygusal, toplumsal, kronik, geçici ve kültürel gibi tiplerinin tanımlandığını söylüyor.

 • iyi-bir-kahvalti-zihni-guclendiriyor.jpg

  İyi bir kahvaltı zihni güçlendiriyor

  İYİ BİR KAHVALTI ZİHNİ GÜÇLENDİRİYOR   Güne kahvaltıyla başlamak büyüyen vücut ve beyin için en gerekli şey.

 • psikososyal-destek-hizmetlerimiz-devam-ediyor.jpg

  Psikososyal Destek Hizmetlerimiz Devam Ediyor

  Psikososyal Destek Hizmetlerimiz Devam Ediyor Çorlu Belediyesi Rehberlik ve Psikososyal Danışma Merkezi’nde çocuk, genç ve yetişkin bireylere yönelik terapi ve test tabanlı psikososyal destek hizmetleri devam ediyor.

 • psikolojik-siddet-magdurlari-kendilerini-degersiz-veya-kotu-hissediyor.jpg

  Psikolojik şiddet mağdurları, kendilerini değersiz veya kötü hissediyor

  Psikolojik şiddet mağdurları, kendilerini değersiz veya kötü hissediyor Mağdurlar şiddete uğradıklarını başkalarına açıklamaktan çekiniyor Psikolojik şiddetin ne olduğu ve nasıl tanımlanacağı hakkında bilgi eksikliğinin, mağdurların durumlarını tanımalarını zorlaştırdığını ifade eden uzmanlar, mağdurların sıkça yaşadıkları şiddeti inkâr edebildiklerini söylüyor.