«
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi
  3. Gtech'in CFO pozisyonuna Sinem Altuncu atandı

Gtech'in CFO pozisyonuna Sinem Altuncu atandı

gtechin-cfo-pozisyonuna-sinem-altuncu-atandi.jpg

Türkiye’nin lider teknoloji firmalarından GTech’in yönetim ekibine Sinem Altuncu katıldı. Altuncu, Chief Financial Officer (CFO) pozisyonunda GTech’in Mali İşler ve   Ar-Ge Direktörlüklerinden sorumlu olacak.

Farklı sektördeki deneyimini, global teknolojik gelişmelerle birleştirerek kurumlara katma değer yaratan ürünler ve çözümler sunan GTech; yönetim ekibine deneyimli isimleri eklemeye devam ediyor. Alanında derinlemesine uzmanlaşmış ekibiyle dünya çapında bir oyuncu olma yolunda ilerleyen GTech’in Chief Financial Officer (CFO) pozisyonuna Sinem Altuncu katıldı. 

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstatistik bölümünde lisans eğitimini, Marmara Üniversitesi Bankacılık alanında ise MBA programını tamamlayan, halen Kadir Has Üniversitesi’nde Yönetim Bilişim Teknolojisi alanında doktora programına devam eden Sinem Altuncu, kariyer hayatına 1997 yılında Interbank’ta Pazarlama Müdür Yardımcısı olarak başladı. 

Altuncu, 2001 yılında Dışbank’ta Kurumsal Bankacılık Müdürü, 2002-2008 arasında ise Citibank’da sırasıyla Şube Müdürü ve Yatırım Bölümü Başkanı olarak çalıştı. Daha sonra Cardtek bünyesinde yaklaşık 8 yıl CFO ve Yatırım Projeleri Direktörlüğü pozisyonlarını eş zamanlı yürüten Altuncu, satın alma sonrası ismi PayCore olarak değişen şirketinde Yatırım ve Teşvik Bölüm Başkanı pozisyonunu üstlendi.  Sinem Altuncu, halen Avrupa Birliği EUROGIA 2030 Enerji Programı Genel Müdürü görevini de sürdürmektedir. 

Bankacılık ve finans alanında 26 yılı aşkın deneyime sahip olan GTech’in yeni CFO’su Sinem Altuncu, GTech Mali İşler ve Ar-Ge Direktörlüğü’nü yönetecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

BiHaber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *