«
  1. Anasayfa
  2. Sağlık
  3. Cilt Kuruluğuna Ne İyi Gelir?

Cilt Kuruluğuna Ne İyi Gelir?

Cilt Kuruluğuna Ne İyi Gelir?

İnsan vücudunun erkeklerde ortalama olarak %60’ını, kadınlarda vücut ağırlığının %50’sini, çocuklarda ise vücut ağırlığının %65 – %75’i sudan oluşmaktadır. Genele bakıldığında büyük bir orandır. Vücut ağırlığının belli bir oranını su oluşturmaktadır. Ancak kadın, erkek ya da çocuk ayırmaksızın vücut ağırlığının %20’si cilttedir. Sağlıklı bir cilt görünümü oluşabilmesi adına cildin belli bir nem oranında olması gerekmektedir.

Cilt üç katmandan oluşur. Epidermis, dermis, hipodermis olmak üzere iç katmana sahiptir. Gözle görünen ve insanların temas edebildiği katman, yani en üst katman epidermistir. Epidermis içerisinde %10 – %15 nem oranı barındırır. Epidermiste yer alan nem oranının azalması ciltte kuruluğa neden olur. Cildin nem bariyerini oluşumuna zarar veren nem oranındaki azalma, ciltte sert, soluk, mat bir görünüme sebebiyet verir.

Cilt kuruluğu dış etkenlerden kaynaklanabileceği gibi yanlış cilt bakımı, yanlış ürün kullanımı ile de oluşabilir. Bu durumu engellemek adına cilt yapısına uygun olan yoğun nemlendirici krem kullanmak yeterli olacaktır. Cliaderm.com internet sitesinde bulunan yoğun nemlendirici kremler, farmakolojik olarak kanıtlanmış ve doğru bir öneri olacaktır.

Yoğun Nemlendirici Kremler

Cilt kuruluğunu önlemek kadar cilt kuruluğunu bitirmenin en temel yolu yoğun nemlendirici kremlerdir. Cilt bariyerini onarır. Cildin ihtiyacı olan nem dengesini sağlar. Yoğun nemlendirici kremler cildin kaybettiği nemin geri kazanılmasına yardımcı olduğu gibi doğal cilt bariyerini de destekler. Özellikle soğuk, kurak havalarda nemlendirici kremi aksatmamak cilt kuruluğunun oluşmaması için elzemdir.

Canlandırıcı Serumlar

Cilt kuruluğunu bitirmek için bir diğer yöntem ise canlandırıcı serumlardır. Nemlendirici kremlerden farkı; cildi nemlendirmek ile kalmaz, ciltte oluşan kuruluğa bağlı problemleri de ortadan kaldırır. Cildin hızla canlanmasına, parlak, pürüzsüz bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Cildin tazelik kazanmasını sağlar. Böylelikle cilt eşsiz bir görünüme kavuşur. Cliaderm.com’ da bulunan canlandırıcı serum, içeriğinde barındırdığı doğal bileşenler, antioksidanlar, çeşitli vitamin ve mineraller sayesinde ile cilt dostu ürünler olarak raflarda yerini almaktadır. Canlandırıcı serumlar düzenli kullanım sağlandığında cildin elastikiyetini arttırır. Çizgi ve kırışıklık oluşumunu engeller.

Bir Cevap Yaz

BiHaber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *