«
  1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Başkan Topaloğlu’ndan öğrencilere bilgisayar ve telefon hediyesi

Başkan Topaloğlu’ndan öğrencilere bilgisayar ve telefon hediyesi

baskan-topaloglundan-ogrencilere-bilgisayar-ve-telefon-hediyesi.jpg

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, son yapılan üniversite sınavında dereceye giren ve Kemer birincisi olan öğrencilere bilgisayar ve telefon hediye etti.

 

Kemer birincisi olan Büşra Sidre Çelik ve babası Hasan Çelik, Kemer birincisi Alperen Ayberk’in babası Mustafa Ayberk ve Kemer birincisi Refiye Aleyna Denizhan ailesi Belediye Başkanı Topaloğlu ile bir araya geldi.

 

Eğitime ve öğrencilere her fırsatta destek olan ve olmaya devam eden Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, öğrencilerden Büşra Sidre Çelik ve Alperen Ayberk’e bilgisayar, Refiye Aleyna Denizhan’a ise telefon hediye etti.

 

Eğitime ve öğrencilere yaptığı yatırımlarla adından sık söz ettiren Başkan Topaloğlu, ana sınıfından 8’nci sınıfa kadar eğitim alan öğrencilerin kırtasiye malzemelerini ücretsiz karşılıyor. Lise öğrencilerinin C plakalı servislerle ücretsiz taşınması sağlıyor, üniversiteye giden öğrencilere 700 lira burs desteği veriyor ve üniversiteye hazırlanan öğrencilere ücretsiz kurs imkanı sunuyor.

 

Başkan Topaloğlu, yaptığı açıklamasında, öğrencilerin geleceğin mimarları olduğunu belirterek, öğrencilere destek olmanın asli görevleri arasında olduğunu söyledi.

 

“Eğitim varsa gelecek var” sloganıyla yola çıktıklarını anlatan Topaloğlu, “Öğrencimizin ve diğer öğrencilerimizin ailelerinin ziyareti bizleri mutlu etti. Bazı öğrencilerimizin bilgisayar ve telefona ihtiyacı varmış. Geçen ayki meclisimizde bu çocuklarımızın ihtiyacını karşılamak için oy birliği ile karar aldık. Meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını belediye olarak karşıladık. Eğitimin olmadığı bir yerde başarı olmaz. Kemer Belediyesi olarak eğitime her alanda destek vermeye devam edeceğiz. Çocuklarımız bizim geleceğimiz.” diye konuştu.

 

Öğrencilerden Büşra Sidre Çelik ise öğrencilere verdiği desteklerden dolayı Başkan Topaloğlu’na teşekkür ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

 

“Eşit ağırlıkta Türkiye 86’ncısıyım. Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesini yüzde 100 burslu olarak kazandım. Başkanımızın Bizlere yaptığı katkılar çok önemli. Özellikle ücretsiz servis imkanı çok güzel. Yakıt masrafları ve okula gidip gelmekte zorlanıyorduk. Bu konu çok teşvik edici bir şey. Ayrıca üniversiteyi kazanan öğrencilere verilen burs imkanı çok güzel. Başkanımızın her fırsatta yanımızda olduğunu hissediyoruz. Başkanımızın eğitim alanında attığı adımları taktir ediyorum. Bizler bu ülkenin geleceğiyiz. Öğrencilere yapılan yatırımlar geleceğe dönük yatırımlar. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum.”

 

Kemer birincisi olan öğrencilerin aileleri de eğitime ve öğrencilere yaptığı katkılardan dolayı Belediye Başkanı Topaloğlu’na teşekkür ettiklerini söyledi.

 

Öğrenci ve ailelerin ziyareti sırasında Kemer Belediyesi meclis üyeleri Semih Top ve Ferhan Fidan da hazır bulundu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

BiHaber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *